Stolik na mały balkon – praktyczne rozwiązania

Masz tak mały balkon, na którym nie mieści się żaden ogrodowy stolik? A może szkoda Ci miejsca na postawienie dodatkowego mebla? Wiadomo, że szkoda nie korzystać z balkonu, jak już się go ma. Nie chodzi nawet o sadzenie roślin czy uprawę warzyw, ale o zwykłe spędzanie czasu, np. z książką w ręce. Zwyczajnie przyjemnie jest posiedzieć na świeżym powietrzu i delektować się chwilą relaksu, a może stworzyć sobie niecodzienne miejsce pracy czy nauki.

Przeczytaj także:

Mały balkon także może mieć swoje idealne rozwiązanie. Poniżej znajduje się kilka możliwych rozwiązań i aranżacji małych przestrzeni. Niektóre z nich można zbudować samemu, a inne konstrukcje są łatwo dostępne w sklepach ogrodniczych.

Nowocześnie

Na nowoczesnych balkonach lub tarasach szczególnie efektownie będą wyglądały metalowe stoliki wieszane na poręczy. Duże znaczenie będzie tu miał odpowiedni dobór koloru i materiału, z jakiego wykonany jest stolik, do rodzaju barierki.

stolik na mały balkon

Kolorowo

Innym rozwiązaniem jest połączenie stolika na poręczy z skrzynką na kwiaty. Stolik wykonany z tworzywa sztucznego może być ciekawym elementem kolorystycznym na balkonie .

furnishing concept for small balconies - table on balcony railing

Mały balkon – prosty stolik

Prostszą i elegantszą  formą stolika jest klasyczny biały składany blat na metalowym stelażu. Ta propozycja będzie pasowała na każdy balkon, nawet bardzo mały.

folding table for the balcony railing

 Stolik i kwiaty

Kolejna propozycja połączenia funkcjonalności z estetyką – stolik ze skrzynką balkonową. Jest bardzo mały, ale idealny, żeby postawić kawę i ciasta.

folding table for the balcony railing

Stolik z siedziskiem

Bardziej wyszukaną konstrukcją jest ta umieszczona poniżej. Jest połączenie wielu funkcji w jednym przedmiocie – znajduje się tu siedzisko, stolik oraz dwie podstawki pod kwiaty. Zaletą jest możliwość dowolnego ustawienia każdego elementu oraz jego demontażu w razie konieczności.

interesting idea for baconies and greenery

Drewniany stolik na mały balkon

Prosty drewniany stolik jest również idealnym rozwiązaniem na każdy balkon.

furnishing concept for small balconies wooden table on metal railing

Półokrąg

Kolejna metalowa prosta konstrukcja z półokrągłym blatem nadaje się zarówno na niewielki balkon, jak i na taras.

multi table for the balcony railing

Mini stolik

Dla tych, którzy nie potrzebują zbyt dużego stolika, została stworzona poniższa propozycja. Mebel na tyle mały, że nie zajmuje dużo przestrzeni, a spełnia idealnie swoją funkcję.

nice solution small wooden coffee table on balcony railing

źródło: http://modishspace.com/2013/fantastic-idea-for-a-small-balcony-a-small-table-for-anything.html

Dorota Blatsios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *