Ciekawe pojemniki na rośliny

Kwiatki w pojemnikach nie muszą rosnąć w nudnych, brązowych osłonkach. Istnieje wiele sposobów, żeby ożywić swoją kolekcję roślin w domu oraz w ogodzie czy balkonie. Wystarczy ruszyć swoją wyobraźnię, ponieważ praktycznie wszystko może być ciekawą inspiracją do stworzenia niecodziennych aranżacji roślinnych. Przykłady? Proszę bardzo!

1. Filiżanka – nie mam na myśli zabierania jednej z filiżanek z starej zastawy po babci i sadzenia w niej roślin. Oczywiście można tak zrobić, jeśli ktoś chce. Obecnie jednak w wielu hipermarketach można kupić pojedyncze filiżaki w wielu kształtach i rozmiarach oraz niezbyt wysokich cenach.

2. Butelka po winie – Pomysł ten jest genialny z dwóch powodów: po pierwsze – istnieje duża przyjemność z opróżniania butelek po winie, a po drugie – puste butelki można wykorzystać do stworzenia pojemnika na rośliny. W internecie można znaleźć wiele instrukcji, jak zrobić równe cięcie w szklanej butelce (klik). Cięcie można wykonać w dowolnym kierunku – przy szyjce, przy denku, w poprzek, po skosie – ogranicza tylko wyobraźnia!

Wine Bottle Planters

3. Czajnik – był już pomysł na wykorzystanie filiżanki i butelki jako pojemnika na rośliny, ale równie ciekawym sposobem na hodowlę kwiatów jest stworzenie miniterrarium w szklanym czajniku. Nadaje się on idealnie do roślin, które preferują wilgotne stanowiska oraz dla sukulentów.

Coffee Pot Terrarium

4. Meble – prosty sposób na podarowanie drugiego życia ulubionym meblom, które nie pasują do odnowionych wnętrz. Z szuflad wyrastają pięknie przewieszające się rośliny o długich mędach, a na siedzeniach krzeseł powstają nieduże pojemniki. Prostym sposobem wprowadzamy ciekawe rozwiązania do ogrodu.

Or even make an entire dresser drawer garden in your backyard.

Succulent Chair by Mario Reyes:

5. Słoiki, szklane kule – tu również można się popisać. Słoiki mogą być malowane farbą lub wręcz odwrotnie – można wykorzystać różnokolorowe podłoża jako element aranżacji. Świetnie nadają się jako pojemniki do mieszkań oraz do wykorzystania w ogrodach lub na balkonach. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają hodowle sukulentów, gdzie różne podłoża układają się w ciekawe warstwy (np. kamienie, żwirek, ziemia ogrodnicza, drobny piasek) oraz uprawy ziół, które na bieżąco wykorzystuje się w kuchni.

źródło: https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=planter&rs=remove&0=planter%7Cautocomplete%7C0&remove_refine=fabric%7Cautocomplete%7C0

Dorota Blatsios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *