Dekoracje na stół – kwiaty, świeczki, wazony

Spotkania ze znajomymi, rodzinne obiady, świąteczne wieczory – wszystko to odbywa się przy stole zastawionym pachnącymi potrawami. Dbamy o piękną zastawę stołową, błyszczące sztućce i nieskazitelnie czyste kieliszki i szklanki, często zapominając o tak drobnym, lecz bardzo istotnym elemencie, jakim są dekoracje na stół. O wiele przyjemniej zasiada się do wigilijnej kolacji, gdy na środku, pomiędzy potrawami, ustawione jest coś jeszcze – mogą to być gałązki świerku o świeżym, żywicznym zapachu lub świeczki w szklanych lampionach. Zobacz, jak atrakcyjnie mogą być proste, ale bardzo efektowne dekoracje na stół, a także jak je wkomponować w świąteczny stół.

Świeczki

Drobne lampiony z małymi świeczkami, większe o dużym płomieniu, proste w efektownym szklanym wazonie – możliwości aranżacji świeczek jako dekoracji na stół są bardzo duże. Można wykorzystać specjalne naczynia lub samemu coś stworzyć. Delikatne, migoczące światełka są świetnym dopełnieniem nie tylko dużych spotkań, ale także mogą z powodzeniem dekorować codzienny stół lub półkę. Jednak nie należy przesadzać z ilością świeczek – zbyt duża ilość nie tworzy magicznej atmosfery, a intensywny zapach może być duszący. Ciekawa dekoracja na stół to kilka  lampionów umieszczonych regularnie wraz z drobnymi roślinnymi elementami.

#purple wedding table centrepiece ... For a Reception Guide ... https://itunes.apple.com/us/app/the-gold-wedding-planner/id498112599?ls=1=8 ... plus how to organise your entire wedding ... The Gold Wedding Planner iPhone App ♥:

magnolia centerpiece, nice change from evergreen/fir/pine...less Christmas-ish & still "wintery":

dekoracje na stół

dekoracje na stół

Dans un peu plus d’un mois, il sera temps de célébrer notre fête préférée, celle de Noël. Pour l’occasion, nous serons nombreux à mettre les petits plats dans les grands, mais attention à ne pas négliger la déco ! Pour accompagner nos bons plats, la décoration de la table est primordiale. Mais nul besoin d’en …:

dekoracje na stół


Przeczytaj także:


Dekoracje na stół to przed wszystkim kwiaty

Oczywiście najbardziej bezpieczną dekoracją są bukiety lub pojedyncze kwiaty umieszczone w prostych wazonach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo takie kompozycje pasują zawsze i do każdej okazji. Można skupić się na jednym gatunku lub stworzyć aranżacje wielobarwne z różnych roślin. Dekoracje na stół mogą być w dwóch wariantach – niskie, w niewielkich wazonach lub włożone w gąbkę florystyczną znajdującą się w pojemniku albo wysokie w dużych kielichach górujące ponad głowami gości. Nie powinno się stawiać kwiatów, które uniemożliwią kontakt wzrokowy osób siedzących przy stole.

Niezależnie od okazji świetnie sprawdzą się gatunki takie jak: goździki, róże, storczyki, alstremerie, gipsówka, gerbery. Jednak warto puścić wodze fantazji i  stworzyć dekoracje na stół z kwiatów sezonowych, a najlepiej z własnego ogródka:

  • na wiosnę – tulipany, hiacynty, żonkile;
  • latem – pelargonie, groszek pachnący, nawłoć;
  • jesienią – pędy z owocami róży, ognika, jarzębiny.

Do pojedynczych kwiatów idealnie będą pasowały wysokie, proste wazony, natomiast bukiety najlepiej prezentują się w wazonach szerokich na dole, przewężających się w górnej części („szyjce”) i z szerokim kołnierzem na górze – kwiaty ładnie się rozłożą i nie będą ściśnięte.

dekoracje na stół

creative flower arrangements and floral designs with sunflowers, yellow flower table decorations and centerpieces:

fish bowl 4 white flower , then one of each color 4 bridesmaids with candle:

dekoracje na stół

Country Wedding Flowers: Wedding Table Decor, Pinks and Tulips:

dekoracje na stół

Whimsical Branches & Paper DIY Wedding Inspiration|Photographer: IJ Photo …:

dekoracje na stół

Small, short, and simple votives with flowers are great for decorating the bar, gift table and cake table at your wedding.:

źródło zdjęć: pl.pinterest.com

Dorota Blatsios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *