Rośliny doniczkowe – 34 gatunki. Do pobrania!

Rośliny doniczkowe są chyba w każdym domu i mieszkaniu. Pięknie kwitnące, z  bujną zielenią liści – niezastąpiona ozdoba każdego wnętrza. Niektóre oczyszczają powietrze, a inne nadają się w bardzo zacienione miejsca, a jeszcze inne w maksymalnie nasłonecznione. Dzięki temu każdy wybierze idealną roślinę doniczkową dla siebie. Dlatego powstał mini poradnik, w którym znajdują się popularne rośliny doniczkowe, z którymi większość początkujących ogrodników powinna sobie poradzić.

Rośliny doniczkowe w domu

Wiele osób boi się, że nie poradzą sobie z pielęgnacją roślin domowych i dlatego wolą ich nie kupować. Nie zdają sobie sprawy, że jest bardzo wiele gatunków, które są łatwe w uprawie i sprawdzą się prawie wszędzie. Oczywiście nie ma roślin, które nie potrzebują żadnej uwagi ze strony właściciela, ale są takie, które wymagają jej zdecydowanie mniej. Trzeba także pamiętać, aby w miarę możliwości i umiejętności ogrodniczych, zapewnić kwiatom najlepsze warunki do wzrostu.

Poradnik ogrodnika

Niniejszy poradnik ogrodnika, który przekazuję w Twoje ręce, zawiera opisy 9 gatunków na stanowiska słoneczne i 18 na cieniste, a także 7 przykładów roślin bardzo łatwych w uprawie. Zajdziecie także tabele z kwiatami, które mogą zaszkodzić Waszym pupilom! Opisane rośliny doniczkowe, to te najczęściej spotykane, które dostępne są w większości sklepów ogrodniczych oraz kwiaciarni. Warto po nie sięgać do tworzenia domowych aranżacji, ponieważ dają dużą masę zieleni, oczyszczają powietrze i dekorują wnętrza.

>>> Rośliny doniczkowe – DO POBRANIA! <<<

Moje rośliny doniczkowe

Choć moje wynajmowane mieszkanie nie jest zbyt duże, a parapetów jest niewiele, to każde wole miejsce obstawiam kwiatami. Przeważają rośliny doniczkowe o dekoracyjnych liściach – wybieram gatunki, które mają kontrastowe blaszki i ciekawy wygląd. Ważną cechą moich kwiatów jest łatwość w pielęgnacji, tolerancyjność w stosunku do wilgotności powietrza i podłoża. Nie da się ukryć, że w mieszkaniach jest dość suche powietrze w zimie, z kolei w lecie często temperatury dochodzą do 30 st! Z kolei, pewnie jak wielu czytelników bloga, czasem zdarzy mi się zapomnieć o podlewaniu – chcę wtedy, aby rośliny zbyt szybko nie więdły. Oczywiście jeśli rośliny doniczkowe podoba mi się, ale tak bardzo bardzo mi się podobają, to jestem w stanie zaryzykować i kupić nawet bardziej wymagającą roślinę.

Obecnie w domu posiadam:

  • mini anturium z Biedronki,
  • szeflerę, difenbachię i pileę z Castoramy,
  • dracenę i alokazję z Tesco,
  • trzy storczyki nie wiem skąd,
  • skrzydłokwiat z małego sklepu ogrodniczego,
  • fację i grubosza od koleżanek z uczelni,
  • epipremnum złociste po mojej Babci (kwiatek ma już ok 35 lat!).

>> Rośliny doniczkowe – DO POBRANIA! <<<

Dorota Blatsios


Co sądzisz o poradniku? Masz może jakieś uwagi? Napisz koniecznie w komentarzu! Nie zapomnij także zapisać się do newslettera!

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *